Forum Mieszka艅c贸w Rembertowa NASZ REMBERTÓW
Forum Mieszka艅c贸w Rembertowa
Sob 20 Gru 2014, 09:38:13
   Strona g艂贸wna   Pomoc Szukaj Zaloguj si臋 Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W膮tek: Sasiedzki Targ - przypomnienie  (Przeczytany 998 razy)
0 u偶ytkownik贸w i 1 Go艣膰 przegl膮da ten w膮tek.
Dorota d`Erceville
Go艣膰
« : 艢ro 06 Sty 2010, 22:51:52 »

Uprzejmie przypominamy, 偶e 12 wrze艣nia (sobota)2009 roku w Domu Kultury "Rembert贸w" w godzinach 14.00 - 17.00 odb臋dzie si臋 S膮siedzki Targ.
BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Je艣li macie Pa艅stwo w domu plastikowe nakr臋tki - prosz臋 je przynie艣膰 i nam zostawi膰.
Nasza akcja "nakr臋tkowa" w Rembertowie trwa miesi膮c i mamy ju偶 pe艂ne trzy studwudziestolitrowe worki.
Dzi臋kujemy wszystkim, kt贸rzy w艂膮czyli si臋 do akcji, a ta trwa do odwo艂ania.
pozdrawiam
Agnieszka K膮deja
Go艣膰
« Odpowiedz #1 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:52:19 »

Pomys艂 ?S膮siedzkiego targu?, to moim zdaniem, strza艂 w dziesi膮tk臋 i dlatego te偶 organizatorom nale偶膮 si臋 s艂owa uznania. Mam nadziej臋, 偶e mi艂a atmosfera panuj膮ca na targu
( by艂am tam) b臋dzie zach臋t膮 do kolejnych, takich sympatycznych spotka艅.

obserwator
Go艣膰
« Odpowiedz #2 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:52:54 »

Pomys艂 mo偶e i dobry, ale ja wola艂bym mie膰 w Rembertowie zamiast s膮siedzkiego prawdziwy targ jakie s膮 w innych gminach czy dzielnicach. Mam swoje lata i pami臋tam taki targ na obecnych ruinach po Ciuchach, a nawet jeszcze starszy na Konwisarskiej. Wtedy handel kula艂, ale targi kwit艂y. Komu to przeszkadza艂o?
Szpilka
Go艣膰
« Odpowiedz #3 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:53:18 »

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestnik贸w i organizator贸w sobotniej akcji "S膮siedzki targ". Uwa偶am, 偶e inicjatywa ta jest ze wszech miar godna pochwa艂y i to z wielu powod贸w, z kt贸rych najwa偶niejszym wed艂ug mnie nie jest ten najbardziej oczywisty aspekt praktyczny. Mozliwo艣膰 sp臋dzenia kilku godzin w mi艂ej atmosferze sprzyja zawieraniu nowych znajomo艣ci oraz integrowaniu si臋 lokalnej spo艂eczno艣ci. Daje wszystkim mo偶liwo艣膰 oddechu od codzienno艣ci, porozmawiania o b艂ahych sprawach z nieznajomymi i wyzwala pozytywna emocje. Organizatorom serdzecznie gratuluj臋 i mam nadziej臋, 偶e na nast臋pnej takiej imprezie b臋dzie nas jeszcze wi臋cej.
obserwator
Go艣膰
« Odpowiedz #4 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:53:54 »

A ile os贸b by艂o tym razem, mo偶na wiedzie膰??
Morelia
Go艣膰
« Odpowiedz #5 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:54:19 »

Wida膰, 偶e OBSERWATORA tam nie by艂o, a ostro strytykowa艂 t膮 inicjatyw臋 Stowarzyszenia Samorz膮dny Rembert贸w i DK Rembert贸w.
Ja tam by艂am i kupi艂am kilka fajnych rzeczy po 3 - 5 z艂. Atmosfera by艂a bardzo rodzinna i pozna艂am kilku fajnych s膮siad贸w.
Pogada艂am z lud偶mi nie tylko z Rembertowa ale tak偶e z Anina czy Pragi.
CZY TO MA艁O?
Inicjatywa genialna -niech inne dzielnice id膮 tym przyk艂adem.
M.
obserwator
Go艣膰
« Odpowiedz #6 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:54:53 »

Morelio, a gdzie widzisz 'ostr膮 krytyk臋' w moim po艣cie. Ja tylko napisa艂em:
Pomys艂 mo偶e i dobry, ale ja wola艂bym mie膰 w Rembertowie zamiast s膮siedzkiego prawdziwy targ jakie s膮 w innych gminach czy dzielnicach. To wszystko.
Dorota d`Erceville
Go艣膰
« Odpowiedz #7 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:55:36 »

Bardzo dzi臋kujemy za mi艂e opinie o naszej s膮siedzkiej akcji.
Piszemy o niej w temacie "Samorz膮dowe Stowarzyszenia" - "Samorz膮dny Rembert贸w"
Morelia
Go艣膰
« Odpowiedz #8 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:56:09 »

Do Obserwatora
Myl膮 si臋 Panu dwie rzeczy dzia艂alno艣膰 spo艂eczna stowarzysze艅 i dzia艂alno艣膰 p艂atna samorz膮dowc贸w.
Na s膮siedzkim targu mieszka艅cy mogli sprzedawa膰 swoje rzeczy dobre i czyste tylko im niepotrzebne. O ile wiem takich ludzi Stra偶 Miejska na publicznych targach - rynkach ka偶e mandatami.
A Pan ma na my艣li - o ile dobrze rozumiem - rynek warzywny oraz biustonosze, firanki i meble sprzedawane w handlu obwo偶nym. Mo偶e to i dobry pomys艂, 偶eby te namioty, budy i handel z Zuczka czy przyczepy Campimgowej znikn臋ly z Chru艣ciela i Ilskiego. Ale je偶eli nie ma miejsca pod budynek komunalny to b臋dzie pod targ w Rembertowie?
obserwator
Go艣膰
« Odpowiedz #9 : 艢ro 06 Sty 2010, 22:56:47 »

Rembert贸w jest na tyle pojemny, 偶e znalaz艂o by si臋 miejsce na wszystko, gdyby by艂y ch臋ci. Ale tych brakuje. Wasz targ to zabawa raz na rok, a 偶ycie toczy si臋 codziennie, codziennie musimy zaspokaja膰 swoje potrzeby nawet te co pani wymieni艂a: warzywa, biustonosze, firanki i meble. I tego nie zmienimy.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia艂a na MySQL Dzia艂a na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2011, Simple Machines
SMFAds | SEO Print Partner |
Prawid艂owy XHTML 1.0! Prawid艂owy CSS!